Na úvod povinné vítězství

Okresní přebor muži 15.kolo, sobota 01.04.2017 od 16:00 hod., Rtyně v Podkrkonoší         TJ Baník Rtyně – TJ Jiskra Podhůří 3:1 (1:0)                                                                         Branky: Prouza z PK, Jaroš a Jiránek, za hosty Hladík
ŽK: 1/0
ČK:  –
Rozhodčí: Pilný
Diváci: 90
Za pěkného počasí a před solidní diváckou návštěvou byl domácí tým v utkání z týmem z úplného konce tabulky určitě favoritem. A tomu také napovídal úvod zápasu. Domácí hráči ovládli míč a zatlačili hostující tým k jejich brance. Z tlaku pramenil i první gól v 8.min. z pokutového kopu, za faul na Černého. Proměnil jej přesnou střelou k levé tyči Prouza. I nadále byla aktivita na kopačkách našich hráčů, ale střelný prach postupně zvlhl. Nedařilo se vstřelit druhou branku, i když příležitostí měli dost. Hostující tým se dostával do sporadických akcí a nebezpečný byl pouze ze standardních situací. Druhou půli zahájili naši hráči drtivým tlakem, který vyústil k vstřelení dvou branek v rozmezí tří minut. Nejprve ve 48.min. po nádherné kombinaci zakončil Jaroš a vzápětí v 51.min. opět po pěkné akci Jiránek. A přicházeli další příležitosti v podobě několika sólových nájezdů na brankáře hostů. Ty však zůstaly zkušenými hráči (Jaroš, Vasiljev a Černý) trestuhodně nevyužity. Naopak, hosté snížili pěknou hlavičkou po  rohovém kopu v 64.min. a mohlo být ještě hůře. Po hrubce Prouzy v prostředku hřiště a ztrátě míče, přišel faul v šestnáctce a nařízený pokutový kop. Hostující Dufek však trefil v 66.min. pouze levou tyč. Poté byla hra rozháraná, kdy oba týmy hrály velice nepřesně a kazily spoustu přihrávek. Přesto měli naši hráči ještě šance navýšit brankový rozdíl, ale překonat velice dobrého hostujícího gólmana Kulhánka se jim už nepodařilo. Přes střeleckou nemohoucnost bylo ale vítězství zasloužené.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace, Výsledky zápasů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.