Fotbalové balíčky se spustí v úterý 15. 2. 2022

Po vynucené odmlce se mladí fotbalistky a fotbalisté ročníku narození 2014 mohou těšit na tradiční Fotbalový balíček. V minulých letech byli žadatelé o balíčky zvyklí, že si o ně mohli zažádat již před Vánoci. Bohužel celosvětová pandemie Covid-19 se dotkla v tomto směru i dodání fotbalových balíčků. Proto žadatelé, kteří splní požadavky pro získání balíčku, si o něj mohou zažádat od úterý 15. 2. 2022.Iniciativa Fotbalové asociace České republiky, která má za cíl podpořit mladé fotbalové naděje v jejich začátcích, se v minulých letech setkala s enormním zájmem. Zástupci FAČR věří, že nejinak tomu bude i v letošním roce.

“Jsme přesvědčeni o tom, že fotbalové balíčky pomohou i letos k další aktivaci všech začínajících hráček a hráčů, kterým skrze projekt Můj první gól usnadní třeba i jejich první fotbalové krůčky. Podle posledních dat sice naštěstí pandemie Covid-19 nezpůsobila masivní úbytek členské základny FAČR, nechceme ale v tomto směru zůstat pasivní a naopak chceme využít jakoukoliv podobnou možnost, která by pomohla mladým nadějím na startu jejich fotbalových kariér,” říká ředitel Oddělení komunikace FAČR Michal Jurman.

Systém žádostí bude úplně stejný jako v minulých letech. Formulář, který ověří, zda nadějný fotbalista či fotbalistka má nárok na získání balíčku se spustí v úterý 15. února v 10:00.

O balíček si mohou rodiče či zákonní zástupci dítěte zažádat prostřednictvím webových stránek www.mujprvnigol.cz.

Co je k žádosti o balíček potřeba? Aby hráčka nebo hráč získali balíček, musí mít aktivní členství FAČR a musí být ročníku narození 2014. Rodiče mladých fotbalových nadějí narozených v roce 2015 budou o možnostech zažádat si o fotbalové balíčky informování během tohoto roku.

Současné balíčky jsou určeny pouze pro děti ročníku narození 2014, kteří si nemohli z důvodu odsunutí distribuce na letošní rok zažádat o iniciační fotbalový balíček v listopadu minulého roku.

“O balíček si tedy mohou požádat všichni, kdo splní výše uvedené podmínky, a to až do vyčerpání celkové kapacity. Věříme, že všem dětem, které fotbalový balíček v této sezóně obdrží, udělá velkou radost a jeho obsah budou maximálně využívat. Protože například trénovat v reprezentačním dresu, to by přece mělo být lákadlo pro každého fotbalistu nebo fotbalistku v jakémkoli věku,” uvádí zástupce Grassroots oddělení FAČR Michal Blažej.

Věříme, že fotbalový balíček i letos vykouzlí úsměv na tváři tisíců dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..